Dziś jest środa, 23 październik 2024. Imieniny: Marleny, Seweryna

Korytowo – godz. 8:00 –
Wojtaszyce – godz. 9:15 – + Mieczysław Kaczmarek, ++ z rodz. Kaczmarek
Dębice – godz. 10:30 – + Paraskiewia (ona), + Tadeusz, Ryszard Jakubik
Bagna – godz. 12:00 – + Anna Krzak (od bratowej z rodziną)
Jenikowo – godz. 13:30 – O Boże błogosławieństwo dla Karoliny i Michała
z okazji 3 rocznicy ślubu

Niedziela, 18 sierpnia
Korytowo – godz. 8:00 –
Wojtaszyce – godz. 9:15 – + Marianna (31 r. śm.), Katarzyna Witkowska
Dębice – godz. 10:30 – + Halina Standowicz, 3 r. śm.
Bagna – godz. 12:00 – + Józef, Irena, Maria, Celina, Marysia, Józef, Zofia
Jenikowo – godz. 13:30 – + Tomasz Marszał, m-ąc po pogrzebie

2. W okresie wakacyjnym biuro parafialne w czwartek i sobotę będzie zamknięte. We wszystkich sprawach kancelaryjnych proszę kontaktować się telefonicznie.

3. W trakcie Mszy Świętych w uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boże Zielnej – będą święcone kwiaty, zioła i zboża.

4. Z dniem 15 sierpnia 2024 roku wchodzą w życie zmiany w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, które nakładają na wszystkie instytucje, w których przebywają dzieci, standardów ich ochrony przed krzywdzeniem. Dotyczy to także funkcjonowania parafii. W związku z powyższym, w kancelarii parafialnej jest dostępny tekst Standardów ochrony dzieci w duszpasterstwie parafialnym parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Józefa w Jenikowie. Informacja dotycząca Standardów jest umieszczona także na naszej stronie internetowej: www.parafiajenikowo.pl.

5. Dziękuję za troskę o świątynie, za ofiary składne na tacę. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, zawierzając Was opiece św. Józefa.

………………………………………………….
ks. Artur Pestka