Dziś jest środa, 24 kwiecień 2024. Imieniny: Aleksandra, Horacego

Sakrament Chrztu Świętego.
1. Dziecko do chrztu zgłaszają w Biurze Parafialnym rodzice co najmniej 2 tygodnie przed planowaną datą Chrztu. Należy przedstawić akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego, dane rodziców i rodziców chrzestnych.
2. Rodzice chrzestni zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia z parafii zamieszkania (nie zameldowania), że są godni pełnienia tej funkcji.
3. Rodzice chrzestni zobowiązani są do przystąpienia do Sakramentu Pokuty, a rodzice dziecka, gdy nie mają ku temu przeszkody.
4. Chrzestnymi mogą być tylko osoby ochrzczone i bierzmowane, praktykujące wiarę rzymskokatolicką, prowadzące życie zgodne z wyznawaną wiarą.
Chrzestnymi bezwzględnie nie mogą być:
- osoby żyjące w nieformalnym, niesakramentalnym związku. Osoba, która we własnym życiu wykluczyła sakrament małżeństwa, czyli zbawczą obecność Chrystusa, nie może być gwarantem zbawczej obecności Chrystusa w życiu innego człowieka.
- osoby, które nie uczestniczą, bądź nie uczestniczyły w katechizacji szkolnej na wszystkich poziomach.