Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Józefa w Jenikowie
Dziś jest piątek, 14 czerwiec 2024. Imieniny: Elizy, Bazylego

Pielgrzymka do Bośni i Hercegowiny - Mediugorie

2024-05-31
Pielgrzymka do Bośni i Hercegowiny - Mediugorie
PIELGRZYMKA DO BOŚNI I HERCEGOWINY -MEDJUGORIE
9-16.07.2024
Dzień 1, 9.07.2024
Spotkanie o godz. 0:00 w nocy z 8/9.07.2024 z poniedziałku na wtorek. Wyjazd w okolice Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2, środa, 10.07.2024, PARK NARODOWY KRKA– MEDJUGORIE
Śniadanie. Śniadanie. Przejazd malowniczymi trasami przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Krka, którego największą atrakcją są piękne wodospady, w tym słynny wodospad Skradinski Buk, który ma ponad 45 metrów wysokości i około 800 metrów szerokości. Zakwaterowanie w Medjugorie i obiadokolacja.
Dzień 3, czwartek, 11.07.2024, MEDJUGORIE
Śniadanie, dzień w Medjugorie poświęcony na osobiste refleksje i modlitwy. W kościele św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Udział w Mszy Świętej. Wejście na Górę Objawień – miejsca pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Zgodnie z relacją sześciu widzących, objawienia te utrzymują się do dziś. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Udział w wieczornym programie modlitewnym sanktuarium. Czas pobytu w tym miejscu owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4, piątek, 12.07.2024, MOSTAR
Śniadanie. Przejazd do Mostaru-zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny, Stare Miasto: Dzielnica Kujundzluk, Meczet Koski Mehmed-Paszy oraz Stary Most wpisany na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Powrót na obiadokolację.
Dzień 5, sobota, 13.07.2024, RIWIERA MAKARSKA
Po śniadaniu wyjazd na wypoczynek nad wybrzeże Adriatyku na Riwierze Makarskiej, pobyt nad morzem. *Dodatkowo dla chętnych za dodatkową opłatą rejs po Adriatyku na wyspę Hvar z obiadem na statku. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.
Dzień 6, niedziela, 14.07.2024, KRIZEVAC-WODOSPADY KOCUSA-TIHALINA
Wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na Górze Krizevac*. Śniadanie, czas wolny na indywidualną modlitwę. Przejazd nad Wodospady Koćuša. Następnie udamy się do Tihaliny, gdzie w kościele znajduje się piękna figura Matki Bożej wskazana przez widzących jako najbardziej podobna do Matki Bożej, którą widzą. Msza Święta. Zakończenie Festiwalu Młodych. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.
Dzień 7, poniedziałek, 15.07.2024 ŠIBENIK
Śniadanie w Medjugorje. Przejazd malowniczymi trasami przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Następnie przyjazd do Šibenika – przepięknego chorwackiego miasteczka położonego nad zatoką. Spacer zabytkową starówką z pięknymi budowlami Dalmacji. Przejazd w okolice Zagrzebia. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8, wtorek, 16.07.2024
Śniadanie. Całodniowy przejazd do Polski, planowany powrót ok. godz. 24:00
CENA: 2280 zł
Cena obejmuje:
• Przejazd autokarem klasy turystycznej
• Noclegi z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) hotele 3* pokoje 2-3 osobowe. Opiekę pilota/przewodnika
• Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 50 euro – na wydatki programowe
Cena nie obejmuje:
- napojów do posiłków w hotelach tranzytowych do/z Medjugorje
- Rejs „ fish picnic” z obiadem na statku - 30 Euro
Codzienne Msze Święte są zawsze bardzo ważną, nieodłączną częścią każdej pielgrzymki. Msze Święte
w miejscach niezwykłych i symbolicznych dla naszej wspólnoty celebrować będzie ksiądz towarzyszący grupie.
Należy zabrać ze sobą:
• rzeczy wygodne, strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy; również do pobytu nad morzem należy zabrać stroje, olejki, kapelusze, tenisówki do wody i aparaty fotograficzne; osoby planujące wejście na Górę Krizevac mogą zabrać mały plecak, latarkę, kijki nordic walking;
• dowód osobisty lub paszport; dobrze jest jeśli dokument traci ważność nie krócej niż pół roku od daty pielgrzymki; zabrać ksero danych z paszportu lub dowodu.
• nabożeństwo wieczorne w Medjugorie będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub telefony komórkowe ze słuchawkami do odbioru fal FM. Można zakupić na miejscu takie radyjka, koszt to ok. 8 EURO.
• walutą Euro możemy posługiwać się w Medjugorje, w niektórych sklepach dopuszczalne są złotówki.
Ważne informacje:
Zaliczka płatna przy zapisie – 600 zł
Wpłata końcowa do 09.06.2024
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń.
Kontakt ks. proboszcz Marcin Madej 605 838 767 Parlino18 A