Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Józefa w Jenikowie
Dziś jest sobota, 20 lipiec 2024. Imieniny: Czesława, Hieronima

Pielgrzymka do Fatimy

2024-01-06
Pielgrzymka do Fatimy
Pielgrzymka do Portugalii:
30 września - 7 października 2024
ARCHIDIECEZJALNE BIURO PIELGRZYMKOWE SANTIAGO 70-454 Szczecin Al. Papieża Jana Pawła II 23, tel. +48 690 322 552, www.pielgrzymkisantiago.pl kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII
30.09-7.10.2024 ( 8 dni )

Dzień 1, poniedziałek, 30.09.2024 BERLIN-LIZBONA-SANTAREM-FATIMA
Przejazd na lotnisko w Berlinie, wylot do Lizbony o godz. 6:00 - lądowanie o godz. 08:40. Przejazd do Santarem, miejsca Cudu Eucharystycznego, który, zdarzył się w XIII wieku. Doznała go uboga kobieta cierpiąca z powodu niewierności swojego męża. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestniczenie w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, wtorek, 01.10.2024 FATIMA
Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika Matki Bożej, Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu przejście drogą krzyżową do Aljustrel i Valinhos – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, środa, 02.10.2024 LIZBONA
Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie dzielnicy Belem - miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów. Następnie udamy się do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza Święta w kościele św. Antoniego. Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, czwartek, 03.10.2024 TOMAR-COIMBRA
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Tomar, gdzie znajduje się Konwent Chrystusa, zamek –klasztor będący główną siedziba Zakonu Rycerzy Chrystusa, następców Templariuszy w Portugali. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja.

Dzień 5, piątek, 04.10.2024 OBIDOS-NAZARE
Po śniadaniu przejazd do Obidos- najpiękniejszej wioski w Portugalii ze średniowiecznym zamkiem, murami miejskimi i urokliwymi, ukwieconymi uliczkami. Przejazd do kurortu Nazare – kościół z cudowną figurką Matki Boskiej w dzielnicy Sitio, malowniczo położony na klifie. Czas wolny na spacer po plaży nad Atlantykiem, możliwość kąpieli. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.
*Dla chętnych wyjazd na koncert fado. W restauracji mieszczącej się w średniowiecznych zabudowaniach gdzie odbędzie się koncert, serwowany będzie kogut z pieca. Koszt 40 Eur. Fado to tradycyjna muzyka portugalska, która w 2011 roku została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako niematerialne dziedzictwo ludzkości. Wywodzi się z XIX-wiecznych biednych dzielnic portugalskich miast, przede wszystkim z lizbońskiej Alfamy i Mourarii.

Dzień 6, sobota, 05.10.2024 BRAGA-PORTO
Śniadanie. Przejazd do Bragi -miasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Przejazd do Porto, pięknego miasta Portugalii słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto. Obiadokolacja i nocleg w Porto.

Dzień 7, niedziela, 06.10.2024 PORTO
Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Porto. Rejs po Rzece Duoro, zobaczymy słynny dwukondygnacyjny, kuty z żelaza Most Ludwika I, stanowiący wizytówkę miasta. Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii. Zwiedzimy jedną z piwnic w której leżakują beczki z winem porto. Lokalny przewodnik opowie nam o tajnikach produkcji wina, a zwiedzanie piwnic zakończymy degustacją różnych rodzajów porto. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, poniedziałek, 07.10.2024 PORTO-BERLIN-SZCZECIN
Śniadanie w formie boxów, wykwaterowanie z hotelu. Wylot z Porto do Berlina o godz. 5:00 z międzylądowaniem w Lizbonie. Planowany przylot do Berlina o godz. 12:25. Powrót autokarem do Szczecina.

Cena: 4560 zł

Cena zawiera :
• Przelot samolotem portugalskimi liniami TAP w obie strony, bagaż podręczny i rejestrowany do 20kg
• Transfer z/na lotnisko Berlin Brandenburg
• Transport autokarem klasy turystycznej
• Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
• Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
• Opiekę polskojęzycznego pilota
• Ubezpieczenie– KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Cena nie zawiera :
• Biletów wstępu, lokalnych przewodników, opłaty turystycznej, rejsu po rzece Duoro, degustacji porto, innych opłat programowych,
- 120 euro/os. zbierane po przylocie do Portugalii.
• Napojów do obiadokolacji

UWAGI:
Dopłata do pokoju jednoosobowego 950 zł
Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport
Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:
Przy zapisie Uczestnik wpłaca 1600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować do 30.08.2024
Informacje przy wpłacaniu zaliczki:
- imię i nazwisko
- data urodzenia
- data ważności i numer dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport), którym pielgrzym będzie posługiwał się w czasie pielgrzymki