Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Józefa w Jenikowie
Dziś jest sobota, 30 wrzesień 2023. Imieniny: Honoriusza, Wery

Pielgrzymka do Częstochowy 19-23 września 2023

2023-04-29
Pielgrzymka do Częstochowy 19-23 września 2023
Pielgrzymka to podróż podjęta z pobudek religijnych do miejsc świętych. W tym roku proponuję wspólne pielgrzymowania na Jasną Górę. Po drodze zwiedzimy także miejsca święte w Krakowie i jego okolicy.
Dzień 1, 19.09.2023 ( WTOREK ) LUBIĄŻ - KRAKÓW
Spotkanie o godz. 4:00 w Jenikowie. Wyjazd o godz. 4:30. Przejazd do Lubiąża gdzie znajduje się należący do Opactwa Cystersów monumentalny barokowy zespół klasztorny. Stanowi on jedną z największych tego typu budowli w Polsce jak i w całej Europie. Cały kompleks jest około 2,5 razy większy od zamku na Wawelu, a główna fasada klasztoru ma przeszło 220 metrów długości. Zwiedzanie wnętrz podczas którego zobaczymy m.in. jadalnię opata, salę książęcą, kościół NMP oraz refektarz. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 20.09.2023 ( ŚRODA ) KRAKÓW
Śniadanie. Zwiedzanie miasta podczas którego, zobaczymy m.in. Wzgórze Wawelskie: z Katedrą Królewską, Grobami oraz Kryptami Królewskimi i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Wieżę z Dzwonem Zygmuntowskim, Zamek królewski ( z zewnątrz ) z dziedzińcem arkadowym, pozostałości murów obronnych oraz usłyszymy legendę o Smoku Wawelskim. Spacer ulicą Kanoniczą i Grodzką z kościołami: św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła, O.O. Franciszkanów, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Ulica Floriańska z Bramą Floriańską, Barbakan, Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim. W trakcie zwiedzania msza św. oraz czas na zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 21.09.2023 ( CZWARTEK ) TYNIEC - KRAKÓW
Śniadanie. Przejazd do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, usytuowanego na wapiennym Wzgórzu Klasztornym nad Wisłą, które jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce. Następnie udamy się do Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Siostry Faustyny oraz Sanktuarium Jana Pawła II – msza św. Powrót do centrum miasta i cd. zwiedzania. Udamy się do Kazimierza, historycznej żydowskiej i chrześcijańskiej dzielnicy Krakowa. Spacer przez chrześcijański Kazimierz m.in. z Kościołem na Skałce – Panteon Narodowy: Krypty Zasłużonych Polaków oraz ulicami żydowskiego Kazimierza m.in. ze Starą Synagogą. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 22.09.2023( PIĄTEK ) CZĘSTOCHOWA
Śniadanie. Przejazd w kierunku Częstochowy. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze – udział w obchodach. Msza św. Czas na indywidualną modlitwę oraz obiad we własnym zakresie. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Wieczorem udział w Apelu Jasnogórskim. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 5, 23.09.2023 ( SOBOTA ) CZĘSTOCHOWA
Poranna Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze – odsłonięcie obrazu. Msza Św. Śniadanie we własnym zakresie. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1250 zł / os.
Cena obejmuje:
• Transport autokarem klasy turystycznej
• Opiekę pilota
• 3 x nocleg w hotelu / ośrodku wypoczynkowym ( Pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami ), 1 x nocleg w Domu
Pielgrzyma w Częstochowie ( pokoje 4-osobowe z umywalkami – łazienki ogólnodostępne na korytarzu –
należy zabrać własne ręczniki )
• 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
• Ubezpieczenie ( NNW 5000 PLN; NWS 3000 )
Ważne informacje:
Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 350 zł Wpłata końcowa do 19.08.2023
Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 120 zł - na bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych
** Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń